Reklama

17-latka podczas przytulania zaatakowała nożem babcię. Są nowe informacje

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP

Dziewczyna trafi na obserwację sądowo-psychiatryczną

Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku w godzinach popołudniowych w Ostrowie Wielkopolskim. Jak wówczas informowaliśmy, cytując portal wlkp24.info, nastolatka miała nagle chwycić za nóż i ranić nim swoją 67-letnią babcię. Kobieta trafiła do szpitala z ranami szyi i dłoni, jej życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Ustalono, że dziewczyna poprosiła babcię o przytulenie, wtedy miała ją zaatakować. Dziewczyna 16 cm nóż miała wnieść do mieszkania babci w plecaku.

Jak mówił wówczas rzecznik ostrowskiej Prokuratury Okręgowej Maciej Meler, dziewczyna przyznała się do winy, ale nie potrafiła racjonalnie wyjaśnić swojego zachowania. Miała z babcią dobre kontakty i często ją odwiedzała. Nastolatka usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa i trafiła do aresztu na trzy miesiące.

Są nowe informacje. Jak ustaliła PAP, nastolatka została skierowana na obserwację sądowo-psychiatryczną. Sąd wydał też decyzję o przedłużeniu aresztu do 28 czerwca. Dodano, że dziewczyna w dniu zdarzenia nie była pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Nie wiadomo, co nią kierowało. Nigdy nie sprawiała problemów i była dobrą uczennicą. Jak ustalono, "w internecie śledziła wiadomości dotyczące zabójstw".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro