Reklama

Kolejna podwyżka opłat za wysyłkę listów i paczek Pocztą Polską. Spora!

fot. Poczta Polska
fot. Poczta Polska

Jeden z największych pracodawców w Polsce od lata zmaga się z problemami finansowymi, a teraz też kadrowymi.

Jak podano w oficjalnym komunikacie, "od 1 kwietnia 2024 wprowadzony zostaje nowy "Cennik usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym". Aktualizacji ulegną ceny przesyłki listowej nierejestrowanej ekonomicznej i priorytetowej w formacie S, M i L, przesyłki poleconej ekonomicznej i priorytetowej w formacie S i M, przesyłki listowej z zadeklarowaną wartością ekonomicznej w formacie S i M i potwierdzenia odbioru przesyłki rejestrowanej".

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

O ile wzrosną ceny? Wysłanie zwykłego listy czy kartki pocztowej w formacie S podrożeje z 3,9 zł do 4,9 zł, a w przypadku priorytetu z 4,8 zł do 5,8 zł. Pozostałe formaty także podrożeją o złotówkę. Za format M zapłacimy już 5,6 zł (6,4 zł priorytet), a za format L 8,2 zł (9 zł priorytet).

Także o złotówkę podrożeją przesyłki polecone w formatach S i M. Będą kosztować odpowiednia 7,8 zł (9,8 zł priorytet) za S oraz 8,3 zł (10,3 zł priorytet) za M. O 2 złote wzrośnie cena przesyłek z zadeklarowaną wartością w formatach S i M.

Przypomnijmy, że Poczta Polska od dawna zmaga się z problemami. W latach 2024 i 2025 ma otrzymać rządową pomoc w kwocie ponad 2 miliardów złotych. Pieniądze mają pozwolić przetrwać instytucji.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro