Reklama

Ugoszczą 1200 poznaniaków na wielkanocnym śniadaniu. Potrzebne pieniądze!

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Caritas Poznań wraz z siostrami Elżbietankami zapewnia prawdziwą świąteczną ucztę potrzebującym.

- Większości z nas Wielkanoc kojarzy się ze Zmartwychwstaniem Jezusa, rodzinnym czasem i zastawionym w jedzenie stołem. Chcemy, aby również osoby ubogie, samotne, starsze, chore i bezdomne mogły dobrze i radośnie przeżyć ten czas. We współpracy z siostrami Elżbietankami, które prowadzą Jadłodajnie dla ubogich przy ul. Łąkowej 4 w Poznaniu zorganizujemy Śniadanie Wielkanocne dla osób potrzebujących. Dodatkowo planujemy dowieźć pakiety świąteczne seniorom, którzy nie są w stanie wyjść z domu i spędzą ten czas samotnie. W ostatnich latach ze Śniadania Wielkanocnego korzystało przeszło tysiąc osób - podaje Caritas Poznań.

W tym roku z propozycji organizatorów może skorzystać nawet 1200 osób. Nie tylko będą mogły zjeść świąteczne śniadanie, ale też dostaną paczkę z żywnością, które wezmą do domu. - Cały czas do Jadłodajni przychodzi liczna grupa seniorów, których emerytura nie wystarcza na opłacenie bieżących rachunków, zakup leków oraz żywności. Akcja ta będzie więc również wielkim wsparciem dla ubogich seniorów.

Do świąt został już nieco ponad tydzień. Zbiórka pieniędzy wciąż trwa - do zebrania zostało nieco ponad 8000 złotych. Datki można przelewać:

Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Nr konta: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297
Tytułem: Cel charytatywny - Śniadanie Wielkanocne

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
15℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro