Reklama

Koniec zakazu handlu w niedzielę? Jest projekt ustawy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciek Pelc / freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciek Pelc / freeimages.com

Złożył go Ryszard Petru z Polski 2050.

Jak podkreślono, projekt jest propozycją posłów Polski 2050. Zakłada przywrócenie dwóch niedziel handlowych w miesiącu. - Jest to swego rodzaju kompromis między pełną liberalizacją handlu a całkowitym zakazem - mówił Petru.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Zgodnie z projektem ustawy pracownicy, którzy w niedziele handlowe musieliby pracować, otrzymywaliby za swoją pracę podwójne wynagrodzenie. Pracodawca miałby też dać pracownikowi jeden dzień wolny na 6 dni przed lub 6 dni po dniu pracy w niedzielę.

Choć przez lata Polacy chcieli przywrócenia handlu w niedziele, z najnowszych danych wynika, że sporo obywateli nie widzi już takiej potrzeby. UCE Research na zlecenie Rzeczpospolitej przeprowadził w styczniu sondaż, z którego wynika, że 46 procent Polaków chce zniesienia zakazu handlu w niedziele, ale 44 procent chce jego utrzymania.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro