Reklama
Reklama

Będą protestować w obronie mieszkańców osiedla przy Termach Maltańskich. "Nie zgadzamy się na wysiedlenia"

fot. zrzutka.pl
fot. zrzutka.pl

Pikieta ma się odbyć w piątek.

- Nie zgadzamy się na oczyszczenie osiedla Maltańskiego z jego mieszkańców. Proboszcz twierdzi, że od kilku lat szuka inwestora, który najpierw wyprowadziłby ludzi z działek, a potem zrealizowałby tam swoją inwestycje. W tym celu, zgodnie z relacją mieszkańców, zmusił ich do podpisania umowy o dzierżawę terenu na którym mieszkają. Spór nabrał tempa, gdy jedna z mieszkanek otrzymała pozew o eksmisję - informują organizatorzy pikiety. - Władze miasta nie mogą już dłużej ignorować problemu nieuregulowanego stanu prawnego działek. Powinny niezwłocznie włączyć się w działania prowadzące do komunalizacji terenu w porozumieniu z obecnymi właścicielami terenu lub zapewnić mieszkania komunalne, które zabezpieczą byt żyjących w ciągłym zagrożeniu mieszkańców osiedla Maltańskiego. Nie zgadzamy się na wysiedlenia osób, które od pokoleń tworzą wspólnotę mieszkańców os. Maltańskiego. Mieszkanie jest dobrem podstawowym, do którego prawo powinni mieć wszyscy, niezależnie od swoich możliwości finansowych - dodają.

Organizatorami pikiety są Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów, Studencka Inicjatywa Mieszkaniowa, Rozbrat, Poznańskie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej. Wydarzenie zaplanowano na 14.30 na placu Kolegiackim.

Przypomnijmy, że archidiecezja zabrała głos w tej sprawie wyjaśniając, że spośród 260 użytkowników działek, 22 korzysta z nich bezumownie. - Właściciel terenu działek za pośrednictwem kancelarii prawnej po raz kolejny wysłał pisma wzywające do podpisania umowy dzierżawy jedynie do osób, które do tej pory takiej umowy nie podpisały. Podjęte działania prowadzą do uregulowania statusu prawnego i nie mają nic wspólnego z eksmisją mieszkańców - wyjaśniono.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
24℃
16℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
6.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro