Reklama

Wielki protest rolników. Z utrudnieniami trzeba się liczyć również na autostradzie A2!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

W środę od godziny 7:00 do godziny 20:00 zapowiadane są protesty rolników polegające na blokowaniu dróg mających wpływ na ruch na autostradzie A2.

Jak przekazano, w związku planowanymi blokadami nie będzie możliwości zjazdu z autostrady na węzłach Poznań Zachód, Buk oraz Modła (Konin). Kierowcy powinni liczyć się także z utrudnieniami w okolicy węzłów Nowy Tomyśl, Września, Słupca i Sługocin ze względu na blokady dróg w sąsiedztwie A2.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"W celu zminimalizowania skutków blokad i zapewnienia bezpieczeństwa kierowców podróżujących autostradą Autostrada Wielkopolska zmuszona jest do wprowadzenia zmian w organizacji ruchu w przypadku wystąpienia utrudnień" - zapowiada Anna Ciamciak, rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej.

Decyzją policji, w czasie trwania protestów nastąpi zamknięcie zjazdów z Autostrady A2 z obu kierunków na węzłach:
- Buk (140 km A2) - utrudnienia w godzinach 6:30-20:00
- Poznań Zachód (154 km A2), utrudnienia w godzinach 6:30-20:00
- Modła (255 km A2 - sąsiedztwo Konina), utrudnienia od godziny 7:00 do 19:00.

"Ze względu na planowane blokady dróg poprzecznych w sąsiedztwie Autostrady A2 należy spodziewać się utrudnień w ruchu w okolicy węzłów Nowy Tomyśl, Września, Słupca i Sługocin" - dodaje rzeczniczka.

"Informujemy również, że do godziny 22:00 dnia 20 marca (środa), nadal blokowany będzie dojazd do przejścia granicznego w Świecku. Dodatkowo możliwe jest zamknięcie zjazdu z autostrady A2 na drogę ekspresową S3 w kierunku Zielonej Góry (węzeł Jordanowo w km 68 autostrady)" - dodaje.

Ciąg główny autostrady A2 między Świeckiem a Koninem będzie przejezdny w obu kierunkach.

Jak zapewniono, Autostrada Wielkopolska o wszelkich bieżących zmianach będzie informować na stronie internetowej oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Więcej o proteście i utrudnieniach piszemy tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro