Reklama

Przed Urzędem Wojewódzkim rozsypano obornik! Utrudnienia w ruchu. To "podziękowanie" dla wojewody

fot. poznan_moments
fot. poznan_moments

Pojawili się tam rolnicy, choć protest jest planowany na... środę.

O sprawie poinformowała nas Czytelniczka. - Czy protest rolników nie miał się odbywać jutro - pyta i dołącza nagranie, na którym widać grupę osób przed Wielkopolskim Urzędem Wojewódzkim przy al. Niepodległości. Na jednym pasie jezdni pojawił się rozsypany obornik.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z policją. Z naszych ustaleń wynika, że na wtorek nie planowano tu żadnego zgromadzenia, w tym protestu. Akcja protestacyjna rolników ma się odbyć w środę, ale na miejscu są już funkcjonariusze policji. Osoba, która zanieczyściła jezdnię, będzie musiała po sobie posprzątać i poniesie konsekwencje.

Organizacja Rola Wielkopolski przyznała, że stoi za wyrzuceniem obornika w tym miejscu. - 6 dni, tyle dla Pani wojewody znaczy natychmiast! Chodź złożenie naszych postulatów nawet tego samego dnia nie wiele by zmieniło, to sytuacja ta jasno pokazuje jak nas się lekceważy. Postanowiliśmy za to podziękować! - wyjaśniają rolnicy.


  • Aktualizacja
    wtorek, 19.03.2024 r., godz. 10.18
    Aktualizacja
    wtorek, 19.03.2024 r., godz. 10.18
    Jak poinformowała nas policja, rolnicy sprzątają obornik. Jeśli sprawca przyjmie mandat, zostanie nim ukarany. Jeśli nie - sprawa trafi do sądu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro