Reklama
Reklama

Przetarg na nową poznańską drogę rowerową. Do centrum dojedziemy szybciej rowerem niż samochodem

fot. PIM
fot. PIM

Poznańskie Inwestycje Miejskie podają szczegóły.

Już w ubiegłym tygodniu pisaliśmy na epoznan.pl, że PIM ogłosiły przetarg na wybór wykonawcy prac w ramach I etapu budowy drogi rowerowej wzdłuż trasy PST. Teraz podano więcej szczegółów. - Od 2015 roku przybyło w Poznaniu ponad 200 kilometrów dróg dla rowerów. Inwestycja na północy Poznania jest kolejną, dzięki której wygodniej, a przede wszystkim szybciej niż samochodem, będzie można dojechać do centrum miasta. Łatwiej i bezpieczniej dojedziemy też do terenów zielonych i rekreacyjnych. Trasą wzdłuż Bogdanki w parku Wodziczki można bowiem dotrzeć na Sołacz, a dalej przez Golęcin nad Rusałkę, Strzeszynek i Kiekrz - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Droga powstanie w pasie między jezdnią ulicy Księcia Mieszka I i torowiskiem tramwajowym. - Trasa będzie oświetlona, powstanie również kanał technologiczny. To pierwszy etap bardzo ważnej inwestycji dla rowerzystów z Winograd i Piątkowa, w kolejnych krokach będzie można wybudować nową drogę wzdłuż całej trasy PST, od os. Sobieskiego do mostu Teatralnego - zapowiada Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Nowy odcinek będzie mieć swój początek po południowej stronie skrzyżowania ul. Księcia Mieszka I z ul. Słowiańską, przy dojściu na przystanek tramwajowy. - Dalej poprowadzona zostanie niezagospodarowanym terenem między trasą PST a ul. Księcia Mieszka I. Zakończenie tego etapu przewidziane jest na wlocie do parku im. Adama Wodziczki - w miejscu, gdzie w kolejnych krokach planowana jest kładka rowerowa prowadząca cyklistów nad Bogdanką. Tam, gdzie będzie to konieczne, skarpa nasypu PST zostanie wzmocniona płytami ażurowymi i zabezpieczona balustradą. Projektowana szerokość drogi rowerowej to 3 metry, a chodnika - 2 metry. Na całym odcinku będą one od siebie oddzielone pasem zieleni z drzewami lub opaską z kamiennych kostek - podają PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro