Reklama

Stary Rynek w pianie!

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Trwają porządki.

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, maszyny budowlane, które w tym miejscu obecne były nieustannie niemal przez dwa lata opuściły Stary Rynek. Przez ten czas odwiedzający to miejsce narzekali między innymi na hałas i kurz. To był też trudny czas dla restauratorów. Prace wciąż się przeciągały. A termin zakończenia remontu podawany był kilkukrotnie. Jeszcze pod koniec lutego informowaliśmy, że trwają w tym miejscu intensywne prace a poznaniacy i turyści muszą przeciskać się pomiędzy maszynami i zmagać się z ogromnym kurzem. Teraz trwają ostatnie szlify i sprzątanie. Dziś miejsce to pokryła piana.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

"Płyta Starego Rynku po ostatnich pracach, między innymi fugowaniu pokryta była kurzem i brudem. Dziś trwa jej mycie. Dopiero po tych pracach będzie widoczny prawdziwy kolor kamienia" - mówi nam Maja Chłopocka-Nowak z PIM."Niebawem na płycie rynku pojawiać się będzie coraz więcej ogródków gastronomicznych. Chcemy zakończyć prace porządkowe, zanim zostaną one ustawione" - dodaje.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro