Reklama
Reklama

O krok od tragedii. 37-latka straciła przytomność podczas przygotowywania obiadu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Andrzej Rembowski z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Andrzej Rembowski z Pixabay

Znów zaatakował tlenek węgla.

O zdarzeniu informuje portal gostyn24.pl. Jak przekazano, sytuacja miała miejsce około godziny 13 w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Jana Pawła II w Gostyniu. Kobieta podczas przygotowywania obiadu, nagle straciła przytomność. Jak informuje lokalny portal, gdy do domu weszli wezwani ratownicy medyczni, załączyły się detektory, w które są wyposażeni. Na miejsce natychmiast wezwano strażaków. Choć budynek już był przewietrzony, stężenie tlenku węgla nadal było wysokie.

"Do podtrucia tlenkiem węgla doszło, jak wiele wskazuje w wyniku wady urządzenia gazowego zamontowanego w kuchni" - mówi w rozmowie z lokalnym portalem asp. sztab. Wojciech Idkowiak, dowódca KP PSP Gostyń. "Mieszkańcy zaczęli uskarżać się na bóle głowy, natomiast kobieta na skutek podtrucia straciła przytomność" - dodaje.

"Zleciliśmy dalsze wietrzenie i wyłączyliśmy z eksploatacji kuchenkę gazową. Była ona niedawno montowana. Nie chcę przesądzać, ale możemy mieć tutaj do czynienia z przypadkiem złego montażu" - tłumaczy asp. sztab. Idkowiak.

Kobieta trafiła do szpitala. Pozostali członkowie rodziny - mężczyzna i dwójka dzieci, nie wymagali hospitalizacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro