Reklama
Reklama

Tajemnicze odkrycie na terenie Starej Rzeźni. To... sejf

fot. Vastint Poland / FB / screen
fot. Vastint Poland / FB / screen

W miejscu, gdzie trwa remont.

O postępie prac na terenie inwestycji informuje na portalu społecznościowym firma Vastint odpowiedzialna za przekształcenie Starej Rzeźni w nowoczesny kompleks budynków.

"Zadanie odrestaurowania Starej Rzeźni w Poznaniu traktujemy bardzo poważnie - jest to dla nas zaszczyt, że to właśnie my możemy przywrócić blask temu zabytkowemu obiektowi architektury postindustrialnej. Opracowaliśmy program badań konserwatorskich, współpracujemy blisko z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków, starannie stosując się do zaleceń ekspertów. Z pieczołowitością pochylamy się nad każdym detalem tego niezwykłego obiektu. Nie możemy doczekać się chwili, kiedy będziemy mogli udostępnić go wszystkim poznaniakom" - czytamy we wpisie.

Podzielono się też informacją o tajemniczym odkryciu, jakiego dokonano w czasie prac konserwatorskich. Na razie nie podano, co kryje się we wnętrzu sejfu, ale niebawem mamy się o tym dowiedzieć.

Zgodnie z planami inwestora, Stara Rzeźnia ma odzyskać dawną świetność i przeobrazić się w wielofunkcyjny kompleks o szacowanej powierzchni zabudowy ponad 80 tysięcy metrów kwadratowych. - Budynki poprzemysłowe oraz nowa zabudowa zostaną przeznaczone na biura, mieszkania, obiekty kultury, sklepy, punkty usługowe i gastronomiczne - zapowiadał Vastint.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro