Reklama
Reklama

Wzdłuż trasy PST powstanie trasa dla rowerzystów i pieszych. Jest przetarg!

fot. Google Earth
fot. Google Earth

Ogłoszono go w czwartek.

Jak czytamy w dokumentach przetargowych opublikowanych przez Poznańskie Inwestycje Miejskie, "przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi rowerowej wzdłuż trasy PST w Poznaniu". - Zaprojektowano wykonanie drogi rowerowej i chodnika wraz z oświetleniem i kanałem technologicznym. Na całej trasie droga rowerowa i chodnik będą od siebie oddzielone bądź to pasem zieleni z drzewami, bądź opaską z trzech kostek kamiennych o szerokości 30 cm. Na odcinkach gdzie trasa zbliżać się będzie do jezdni ul. Księcia Mieszka I projektuje się opaskę o min. szerokości 80 cm, z balustradą U-11a - podaje PIM.

Wiadomo, że w ramach inwestycji przebudowana zostanie skarpa torowiska z umocnieniem wykonanym z płyt ażurowych. Droga rowerowa ma mieć 3 metry szerokości, a chodnik 2 metry. - Na odcinku między ul. Księcia Mieszka I w śladzie drogi technicznej do obsługi PST konstrukcja drogi dla rowerów i chodnika wzmocniona, na chodniku zastosowana kostka betonowa "cegiełka" 10x20 cm. Projektowane drogi rowerowe stanowią część trasy głównej R3 Piątkowo - Centrum - Grunwald, zgodnie z Programem Rowerowym Miasta Poznania - dodaje.

Rowerowy Poznań informuje, że chodzi o pierwszy etap "Rowerowej PST". Odcinek powstanie między Słowiańską i Parkiem Wodziczki. - Będzie to zielona trasa rowerowa, dzięki której rowerem dojedziemy do centrum szybciej niż samochodem. Dobrej jakości infrastruktura rowerowa to także ważny argument, aby przez cały rok dojeżdżać rowerem do pracy czy szkoły - podaje Rowerowy Poznań. - Nowa trasa połączy się z ciągiem pieszo-rowerowym w Parku Wodziczki, a to oznacza ułatwienie w dojazdach rowerem na linii wschód-zachód. Na zachód będzie to m.in. Sołacz, jezioro Rusałka i Ogrody. Z kolei na wschód wytworzy się alternatywna trasa w kierunku Starego Miasta. Czekamy na zakończenie postępowania przetargowego i niezwłoczne rozpoczęcie prac budowlanych!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
10.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro