Reklama

Zwłoki 38-latki w mieszkaniu. Na miejscu interweniowała również grupa chemiczna

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. BS
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. BS

Chodzi o podejrzenie bardzo niebezpiecznej substancji.

O zdarzeniu do którego doszło w środę wieczorem w Pniewach informuje portal eszamotuly.pl. Jak ustalono w jednym z mieszkań ujawniono zwłoki kobiety. W związku z tym, iż podejrzewano, że w lokalu może znajdować się silnie trująca substancja wezwano też Grupę Ratownictwa Chemicznego z Poznania.

"W miejscu zamieszkania kobietę znalazła jej siostra. Przyjechała sprawdzić, czy nic jej się nie stało z uwagi na fakt, iż 38-latka nie odbierała telefonu. Niestety okazało się, że kobieta nie żyje" - przekazała w rozmowie z lokalnym portalem st. asp. Sandra Chuda, oficer ds. prasowych Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze TVP3 Poznań, może chodzić o Cyklon B. Na miejscu interweniowało aż 10 strażackich zastępów. Funkcjonariusze weszli do mieszkania w specjalnych kombinezonach. Jak dodano sprawą zajmuje się prokuratura. Sprawa nie jest jasna - do tej pory nie wiadomo, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy przestępstwa. Zlecono przeprowadzenie sekcji zwłok.

 • Aktualizacja
  piątek, 15.03.2024 r., godz. 07.41
  Aktualizacja
  piątek, 15.03.2024 r., godz. 07.41
  Jak poinformowała policja, kobieta zatruła się cyjankiem potasu.
 • Aktualizacja
  piątek, 15.03.2024 r., godz. 07.53
  Aktualizacja
  piątek, 15.03.2024 r., godz. 07.53
  Jak podaje prokuratura, kobieta zostawiła list pożegnalny. Zabezpieczono opakowanie po trującej substancji, prawdopodobnie cyjanku potasu. Ostateczne potwierdzenie przyczyny jej śmierci będzie mogło mieć miejsc po sekcji i badaniach toksykologicznych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro