Reklama
Reklama

Zabójstwo 5-latka na Łazarzu. Sąd dopiero w czerwcu rozpozna sprawę Zbysława C.

fot. LP
fot. LP

Trafi do zakładu psychiatrycznego?

We wtorek Radio Poznań poinformowało, że prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie sprawy. Sąd Okręgowy ma zdecydować o ewentualnym umorzeniu sprawy i umieszczeniu Zbysława C. w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

W czwartek Polska Agencja Prasowa ustaliła, że sąd decyzję w tej sprawie podejmie dopiero na początku czerwca. Już w styczniu informowaliśmy na epoznan.pl, że Zbysław C. według opinii biegłych był niepoczytalny w chwili zabójstwa 5-letniego chłopca. Biegli stwierdzili, że mężczyzna musi trafić do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w październiku ubiegłego roku na Łazarzu. Do grupy przedszkolaków idących na wycieczkę podbiegł 71-letni Zbysław C. i ranił nożem 5-letniego Maurycego. Mimo poświęcenia wielu ratowników medycznych i lekarzy, chłopca nie udało się uratować. Ponieważ Zbysław C. po ataku trafił do szpitala, przesłuchano go dopiero kilka dni później. W trakcie przesłuchania powiedział, że nie pamięta przebiegu tragedii. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Przed przesłuchaniem biegli psychiatrzy orzekli, że jest on zdolny do uczestniczenia w działaniach prokuratury.

Wiadomo, że 71-latek wcześniej leczył się neurologicznie. Miał mieć zaburzenia somatyczno-psychiczne. Już wcześniej, zaocznie, mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa. Groziło mu za to dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro