Reklama

Czytelnicy skarżą się na braki kadrowe w Poczcie Polskiej, a może być jeszcze gorzej. Szykuje się redukcja zatrudnienia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Thanhy Nguyen / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Thanhy Nguyen / unsplash.com

Rzeczpospolita podaje, że pracę może stracić przynajmniej 5000 osób.

Nie jest tajemnicą, że Poczta Polska od lat należy do największych pracodawców w naszym kraju zatrudniając obecnie ponad 60 tysięcy osób. Wkrótce jednak pracowników ma być mniej. Jak ustaliła Rzeczpospolita, zbliża się wielka redukcja zatrudnienia.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Powód? Rosnące straty. Dziennik podaje, że tylko w dwa miesiące 2024 roku Poczta Polska miała przynieść ponad 60 mln złotych strat. Zmniejszenie zatrudnienia ma być ratunkiem dla instytucji. Z pracownikami, którym kończą się umowy, nie mają być one przedłużane, a w miejsce pracowników odchodzących na emeryturę nie będą zatrudniani nowi. Zatrudnienie ma się zmniejszyć o co najmniej 5000 osób.

To ciekawe doniesienia biorąc pod uwagę fakt, że nasi Czytelnicy od pewnego czasu regularnie informują nas o problemach m.in. dostarczaniem korespondencji ze względu na... brak listonoszy. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ i TUTAJ.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro