Reklama

Skwer na Ratajach zarastający trawą, z liśćmi z jesieni i śmieciami

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Kiedy zostanie uporządkowany?

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - Skwer na os. Piastowskim między ulicą Wioślarską a Obrzyca wzdłuż Zamenhofa. Skwer był zawsze sprzątany przez spółdzielnię mieszkaniową. Od czasu remontu Ronda Rataje spółdzielnia sprząta tylko połowę skweru. Druga połowa od ponad roku nie jest ruszana - napisał. - Śmieci, połamane drzewa, nieskoszona trawa od lata zeszłego roku, liście od jesieni. Może jesteście w stanie ustalić czy ktoś się tym zajmie. Kiedyś tam się bawiły dzieci i można było wyjść z pupilem, dziś jest tam tragedia - dodaje.

Gdy zapytaliśmy SM Osiedle Młodych o ten teren okazało się, że nie znajduje się pod pieczą spółdzielni. Wskazano nam, że to teren Zarządu Zieleni Miejskiej. Ale ZZM także nas odesłał wskazując, że nie zajmuje się tym gruntem. Ostatecznie ustaliliśmy, że obszar jest porządkowany interwencyjnie.

- Skwer na os. Piastowskim między ulicą Wioślarską a ul. Obrzyca wzdłuż Zamenhofa (obręb: Rataje, ark. 10, dz. 42/6) porządkowany jest przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w ramach interwencyjnego porządkowania nieruchomości. WGN zlecił firmie sprzątającej w rejonie Nowego Miasta uporządkowanie tego terenu, w tym zieleni. Prace będą realizowane możliwie najszybciej, jak to możliwe - wyjaśnia Katarzyna Przybysz, zastępczyni dyrektorki Wydziału Gospodarki Nieruchomościami UMP.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro