Reklama

Kokaina warta milion złotych przejęta przez CBŚP w regionie

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Do zatrzymań doszło m.in. w Koninie.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Łodzi od dłuższego czasu pracują nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, głównie marihuany, kokainy, amfetaminy, klofedronu czy klefedronu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Z ustaleń śledztwa wynika, że członkowie gangu mogli działać od 2020 roku w Wielkopolsce, m.in. w Koninie, Słupcy, Poznaniu czy innych okolicznych miejscowościach. Pierwsze uderzenie policjanci CBŚP przeprowadzili w 2022 roku w Koninie, kiedy to zatrzymali 7 osób i zabezpieczyli 3-CMC, marihuanę oraz amfetaminę. Wówczas to okazało się, że sprawa jest wielowątkowa i ma skomplikowany charakter. Jeden z wątków dotyczył produkcji amfetaminy, która następnie była rozprowadzana w Koninie. Według funkcjonariuszy członkowie grupy najprawdopodobniej pozyskiwali również marihuanę, którą przemycano z Hiszpanii. W efekcie intensywnych działań przedstawiono zarzuty 94 podejrzanym, a w stosunku do ponad 50 osób już skierowano do sądu akty oskarżania - wyjaśnia CBŚP.

Kolejne uderzenie miało miejsce w lutym 2024 roku także w Wielkopolsce. Zatrzymano 6 osób. - U jednego z podejrzanych w Koninie policjanci zabezpieczyli 4 kg kokainy, o czarnorynkowej wartości około miliona złotych oraz przedmioty służące do konfekcjonowania narkotyków. Podczas akcji policjantów CBŚP wsparli kontrterroryści z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA i Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Poznania.

Tylko w "wątku konińskim" tej sprawy występuje 39 podejrzanych, z których 19 osób usłyszało m.in. zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. - Śledczy zarzucają podejrzanym wprowadzenie do obrotu co najmniej 300 kg narkotyków. Wobec 19 osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro