Reklama

Miasto organizuje debatę o zdrowiu psychicznym młodych ludzi. Będą warsztaty ze strategii budowania porozumienia z nastolatkami. Ruszyły zapisy

fot. Miasto Poznań
fot. Miasto Poznań

Debata odbędzie się 20 marca, w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

"Nastolatek na drodze do dorosłości - jak wspierać zdrowie psychiczne młodzieży?", to temat przewodni debaty, podczas której odbędą się również warsztaty "Strategie budowania porozumienia z nastolatkiem w oparciu o wzajemne granice". Każdy, kto chce uczestniczyć w warsztatach musi wcześniej dokonać zapisu tutaj.

W 2023 r. rozpoczęła się ogólnopolska akcja społeczna #zdrowiewgłowie, w ramach której czasopismo "Charaktery" (Wydawnictwo Forum Media Polska) we współpracy ze specjalistami problematyki zdrowia psychicznego, z Fundacją TVN oraz firmą Amazon, przygotowało poradnik "Nastolatki na zakręcie. Jak wspierać zdrowie w głowie młodych ludzi?". Misją akcji jest dotarcie do tych, którzy mają realny wpływ na życie młodych ludzi i dostarczenie im kompetencji do skutecznego wspierania zdrowia psychicznego - informuje Miasto Poznań, które wspierając akcję #zdrowiewgłowie, zaplanowało także cykl warsztatów dla kadry pedagogicznej oraz rodziców i opiekunów. 16 i 23 kwietnia odbędą się spotkania dla pedagogów uczestniczących w projekcie "Poznań uzależniony od profilaktyki", 18 kwietnia - ogólnodostępne, a 22 maja - dla rodziców. Wszystkie warsztaty prowadzone będą przez specjalistów, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą. Uczestnicy tych spotkań otrzymają poradniki.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Wydawnictwem Forum Media Polska i redakcją magazynu "Charaktery".

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro