Reklama
Reklama

Zabójstwo 5-letniego Maurycego na Łazarzu. Sprawa zostanie umorzona. Co ze Zbysławem C.?

fot. Karol Wdowiński
fot. Karol Wdowiński

Już w styczniu informowaliśmy na epoznan.pl, że Zbysław C. według opinii biegłych był niepoczytalny w chwili zabójstwa 5-letniego chłopca. Biegli stwierdzili, że mężczyzna musi trafić do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego. Jak podaje Radio Poznań, prokuratura skierowała do sądu wniosek o umorzenie sprawy. Sąd Okręgowy zdecyduje teraz o ewentualnym umorzeniu sprawy i umieszczeniu Zbysława C. w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło w październiku ubiegłego roku na Łazarzu. Do grupy przedszkolaków idących na wycieczkę podbiegł 71-letni Zbysław C. i ranił nożem 5-letniego Maurycego. Mimo poświęcenia wielu ratowników medycznych i lekarzy, chłopca nie udało się uratować. Ponieważ Zbysław C. po ataku trafił do szpitala, przesłuchano go dopiero kilka dni później. W trakcie przesłuchania powiedział, że nie pamięta przebiegu tragedii. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Przed przesłuchaniem biegli psychiatrzy orzekli, że jest on zdolny do uczestniczenia w działaniach prokuratury.

Wiadomo, że 71-latek wcześniej leczył się neurologicznie. Miał mieć zaburzenia somatyczno-psychiczne. Już wcześniej, zaocznie, mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa. Groziło mu za to dożywocie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro