Reklama

Uniwersytet Ekonomiczny chce mieć taras widokowy na szczycie Collegium Altum. Jest przetarg

Wizualizacja tarasu | fot. Attik Projekt Wrocław
Wizualizacja tarasu | fot. Attik Projekt Wrocław

Kolejny, bo poprzedni unieważniono ze względu na zbyt wysokie ceny zaproponowane przez oferentów.

O tym, że UEP chce utworzyć taras widokowy na 18. piętrze Collegium Altum mówi się od lat. W 2019 roku ogłoszono nawet przetarg na wybór wykonawcy prac, ale okazało się, że wszystkie oferty znacznie przekraczały możliwości finansowe uniwersytetu. Uczelnia chciała wydać niespełna milion złotych, a najtańsza oferta opiewała na 2,2 mln złotych. Projekt odłożono więc na przyszłość.

Jak się okazuje, ta przyszłość właśnie nastała. W lutym UEP unieważnił kolejny przetarg na wybór wykonawcy prac. Powód? Znowu zbyt wysokie ceny. Uczelnia chciała przeznaczyć na inwestycję niespełna 3,5 mln złotych, a najkorzystniejsza oferta była droższa. Przetarg ogłoszono ponownie, a jego rozstrzygnięcie jest planowane na końcówkę marca. Wtedy dowiemy się, czy taras w końcu powstanie.

Przypomnijmy, że w Collegium Altum funkcjonował taras widokowy, ale został zamknięty 20 lat temu. Uczelnia potrzebowała wówczas sal wykładowych, skończyły się też pieniądze od miasta na finansowanie tarasu. Gdy w 2016 roku UEP otworzył nowy budynek przy ulicy Towarowej, zaczęto głośno mówić o możliwości przywrócenia tarasu widokowego. Do dziś jednak się to nie udało.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
20.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro