Reklama

Autostrada A2 w Wielkopolsce jeszcze droższa! A do tego w poniedziałek z dużymi problemami komunikacyjnymi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Przemysław Łukaszyk

Problemy spowoduje strajk rolników.

Zgodnie z zapowiedziami Autostrady Wielkopolskiej, od 6.00 rano w poniedziałek obowiązują nowe stawki za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków pomiędzy Nowym Tomyślem i Koninem.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Kierowcy samochodów osobowych za przejazd jednym 50-kilometrowym odcinkiem płacą już o 2 złote więcej, a więc już 32 złote (do tej pory było to 30 złotych). Motocykliści płacą 16 złotych, a kierowcy samochodów kategorii drugiej 51 złotych (było 47 zł). Powodem podwyżki jest m.in. inflacja.

Wyższe opłaty nie są jedyną "niespodzianką" jaka czeka w poniedziałek na kierowców na A2. Przy trasie protestować będą rolnicy, co znacznie utrudni życie wszystkim użytkownikom trasy. Pierwsze utrudnienia już się pojawiają, a mają potrwać do 18.00.

- W związku z tym nie będzie możliwości zjazdu z autostrady na węzłach Poznań Komorniki, Poznań Zachód oraz Buk. Kierowcy powinni liczyć się także z utrudnieniami w okolicy węzła Nowy Tomyśl ze względu na planowaną blokadę ronda na skrzyżowaniu DK92 i DW305. Prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do poleceń służb obecnych w miejscach utrudnień - apeluje Autostrada Wielkopolska.

- W celu zminimalizowania skutków blokad, w tym między innymi zapewnienia bezpieczeństwa kierowców podróżujących autostradą oraz zabezpieczenia płynności ruchu, Autostrada Wielkopolska podjęła w porozumieniu z Policją oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad decyzję o wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu w przypadku wystąpienia utrudnień: Zamknięciu pasów wyłączeń z obu kierunków na węzłach:

- Poznań Komorniki, (159 km A2), utrudnienia w godzinach 7:45 do 18:00
- Poznań Zachód (154 km A2), utrudnienia w godzinach 7:45 do 18:00
- Buk (140 km A2) - utrudnienia w godzinach 9:30 do 16:00.

Oznacza to brak możliwości zjazdu z autostrady w czasie trwania protestów w tych miejscach. Zjazd na węźle Nowy Tomyśl będzie otwarty dla obu kierunków, jednak ruch w tym miejscu może być utrudniony ze względu na planowaną blokadę ronda na skrzyżowaniu DK92 i DW305. Policja ma zamiar kierować ruch na wlocie łącznicy w DW305 w lewo, w kierunku Nowego Tomyśla. Ciąg główny autostrady A2 między Świeckiem a Koninem będzie przejezdny w obu kierunkach - dodaje.

Przypominamy, że utrudnienia planowane są w poniedziałek także w innych lokalizacjach. Będziemy o nich informować na epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze przechodzą nad Wielkopolską. Ulewa także w Poznaniu!
26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro