Reklama

Niebezpieczna toksyna w produkcie z Lidla!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Daniel
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Daniel

Wycofywany jest ze sklepów.

"Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) o przekroczeniu najwyższego dopuszczalnego poziomu patuliny w smoothie owocowym" - poinformowano. "Patulina to toksyna produkowana głównie przez pleśnie z rodziny Penicillium, Aspergillus i Byssochlamys, która ma szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka" - wyjaśnia GIS.

Szczegóły dotyczące produktu:
Nazwa: Solevita Smoothie Red Genius, 250 ml
Data minimalnej trwałości: 13.03.2024
Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k. ul. Poznańska 48, Jankowice 62-080 Tarnowo Podgórne
Producent: Molkerei Gropper GmbH & Co KG, 86657 Bissingen, Niemcy

Jak przekazano, firma Lidl po uzyskaniu informacji o wykryciu przekroczenia prawnego poziomu zawartości patuliny w soku z aronii wykorzystywanym do produkcji produktu "Solevita, Smoothie Red Genius, 250 ml" podjęła wraz z producentem Molkerei Gropper GmbH & Co. KG decyzję o wycofaniu produktu ze sprzedaży i nie zaleca jego dalszego spożywania.

"7 marca firma Lidl poinformowała konsumentów o wycofaniu artykułu z rynku poprzez umieszczenie we wszystkich sklepach plakatów z ważną informacją dla klientów oraz poprzez publikację informacji na stronie internetowej lidl.pl w panelu "ważna informacja dla klientów" - informuje GIS.

Partia produktu jest już wycofywana ze sklepów. Firma Lidl będzie przyjmowała zwroty wycofanego artykułu w każdym sklepie sieci bez konieczności okazywania paragonu. Produktu nie należy spożywać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro