Reklama
Reklama

Idzie wiosna, do Poznania wracają popularne pikniki. Pierwszy już w sobotę!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Maciej Kopiński

Chodzi o wydarzenia "Poznań w formie".

Pierwszy piknik w tym roku z tej serii zaplanowano na najbliższą sobotę i odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Atrakcje będą podzielone na strefy. W strefie zdrowia będzie można odbyć bezpłatne badania i porady zdrowotne. - Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ oferuje pomiar masy ciała i tkanki tłuszczowej. Będą też udzielać informacji o Internetowym Koncie Pacjenta, bezpłatnych programach profilaktycznych i portalach wspomagających zdrowy tryb życia takich jak: Akademia NFZ czy Diety NFZ - wyjaśniają organizatorzy. W tej strefie zarejestrujemy się też jako dawcy szpiku, przejdziemy badanie wzroku, a także na zawartość tlenku węgla w powietrzu wydychanym przez palaczy. Każdy będzie mógł założyć alkogogle i sprawdzić poziom glukozy we krwi. Atrakcji będzie więcej.

W strefie bezpieczeństwa oraz edukacji pojawią się m.in. strażnicy miejscy, przedstawiciele miasta promujący program OK Poznań, pracownicy miejskiej zieleni czy szkoła językowa. Nie zabraknie też sportu i kultury. W programie są animacje dla dzieci, przedstawienia, zumba czy bańki mydlane.

Impreza odbędzie się w sobotę w pawilonie 1A na MTP od 11.00 do 16.00. Pikniki będą organizowane cyklicznie do września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro