Reklama

To już oficjalne, Wielkopolska ma nowego kuratora oświaty. Najmłodszego w historii

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

To doktor Igor Bykowski.

W środę doktor Igor Bykowski został powołany na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty przez ministrę edukacji Barbarę Nowacką. To jego kandydaturę wskazała komisja konkursowa powołana przez wojewodę Agatę Sobczyk.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Igor Marek Bykowski jest doktorem nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Ukończył studia magisterskie z filologii polskiej i pedagogiki oraz studia licencjackie z filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2019 r. jest członkiem Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim. Jako nauczyciel pracuje od 2012 r. ucząc języka polskiego, historii, etyki, jako pedagog szkolny i pedagog specjalny. Posiada stopień nauczyciela dyplomowanego. Od 2019 r. obejmuje stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Strykowie. Tutor, mediator szkolny i edukator mediacji rówieśniczej. Egzaminator OKE Poznań w zakresie egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Autor dwóch monografii naukowych. Trener rad pedagogicznych. Został wyróżniony w konkursie Wielkopolskiego Nauczyciela Roku 2018. W 2019 r. nagrodzony Nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, a także odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej przez ministra edukacji narodowej w 2020 roku - podaje Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Bykowski ma 36 lat. Stał się najmłodszym Kuratorem Oświaty w naszym regionie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro