Reklama

Gruzini pobili Ukraińca w poznańskim hotelu. Jeden ze sprawców był poszukiwany 11 listami gończymi

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia.

Jak wyjaśnia Łukasz Paterski z poznańskiej policji, 28 stycznia na terenie poznańskiego Nowego Miasta doszło do pobicia. Ze zgłoszenia wynikało, 63-letni Ukrainiec miał być zaczepiany przez czterech obcokrajowców na terenie jednego z hoteli. Doszło do rękoczynów. Napastnicy dotkliwie pobili 63-latka powodując u niego m.in. złamanie żeber, liczne stłuczenia i siniaki.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Po pobiciu sprawcy uciekli, a sprawą zajęła się policja. Po kilku dniach zatrzymano czterech napastników. To Gruzini w wieku od 28 do 56 lat. Zatrzymano ich w miejscu pracy oraz w miejscu zamieszkania. - Na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia narażając pokrzywdzonego przy tym na utratę zdrowia, a jeden z nich dodatkowo zarzut kierowania gróźb karalnych - mówi Paterski.

Wobec trzech sprawców zastosowano policyjne dozory i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Ostatni z mężczyzn, 28-latka, natychmiast trafił za kraty. Okazało się, że był poszukiwany aż 11 listami gończymi za kradzieże, niezapłacenie grzywny czy łamanie sądowych zakazów. Ma do odbycia rok i 3 miesiące więzienia.

Wszystkim grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro