Reklama
Reklama

Arcybiskup Gądecki prosi o ochronę życia dzieci nienarodzonych: "Nie jest to kwestia przekonań religijnych"

fot. episkopat.pl
fot. episkopat.pl

Metropolita poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wystosował apel.

- Nawiązując do projektów prawnych, dotyczących zmiany warunków ochrony życia dzieci nienarodzonych oraz zdrowia ich matek, złożonych przez różne środowiska polityczne w Sejmie RP, zwracam się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, tak wierzących, jak i niewierzących, o głęboką refleksję i ochronę wartości jaką jest życie człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci - pisze w oficjalnym apelu arcybiskup Stanisław Gądecki. - Z niepokojem dostrzegam, że niektóre środowiska, postulując tzw. prawa kobiet do swobody przeprowadzania aborcji, nie uwzględniają prawa do życia człowieka w jego pierwszej, prenatalnej fazie życia - dodaje.

Jak podkreśla Gądecki, życie zaczyna się od poczęcia. - W chwili poczęcia powstaje nowa, unikalna osoba, która rozwija się dynamicznie, korzystając ze schronienia w łonie matki. Nie jest to kwestia przekonań religijnych, ale niepodważalny fakt, potwierdzany przez aktualny stan nauk biologicznych. Życie człowieka od poczęcia zawsze powinno być szanowane i chronione.

Zdaniem metropolity poznańskiego, zmiany powinny iść w kierunku jeszcze większej ochrony życia dzieci nienarodzonych. Zauważa przy tym, że należy też pamiętać o zwiększeniu pomocy ciężarnym kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji.

- Apeluję więc o budowanie społeczeństwa solidarnego, które nie wyklucza z naszej społeczności najmłodszych, niewinnych dzieci, żyjących pod sercem matki. Apeluję o uszanowanie ich podstawowego prawa do życia oraz o profesjonalne i kompleksowe wspierania ich rodziców - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.93 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro