Reklama
Reklama

Mieszkanki procesowały się ze spółdzielnią o płatne parkowanie. Wygrały!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. moinzon / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. moinzon / pixabay.com

Sprawa dotyczy SM im. Cegielskiego w Poznaniu.

Już pod koniec lutego informowaliśmy ze Radiem Poznań, że dwie mieszkanki spółdzielni nie zgodziły się na ponoszenie opłat za parkowanie na spółdzielczym terenie. Wyjaśniały przy tym, że nikt nie zapytał lokatorów o zdanie - po prostu wprowadzono odpłatność. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego, który uchylił uchwałę wprowadzającą opłaty. Spółdzielnia nie składała jednak broni i odwołała się do Sądu Apelacyjnego.

Jak podaje Radio Poznań, wyrok zapadł. Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy decyzję Sądu Okręgowego, a więc uchwałę uchylono. Wyrok jest prawomocny. Sędzia zwróciła uwagę, że choć spółdzielnia wprowadzając opłaty chciała uregulować sytuację parkingową, tak się nie stało, bo wniesienie opłaty wcale nie gwarantowało znalezienia miejsca parkingowego. A jeśli się nie płaciło - nie miało się dostępu do pilota otwierającego bramę. Zdaniem sądu, lokatorzy przed wprowadzeniem opłat powinni zgodzić się na takie rozwiązanie.

Przypomnijmy, że chodziło o 24 złote netto miesięcznie pobierane tylko od tych mieszkańców, którzy chcą korzystać z parkingów. To właśnie z opłat pochodziłyby pieniądze np. na remonty nawierzchni.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro