Reklama
Reklama

14-latek trafił do szpitala na oddział chirurgiczny po tym, jak został dotkliwie pobity przez innych nastolatków. "Co się patrzysz?!"

fot. Google street view
fot. Google street view

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 17:00 w Swarzędzu.

Do redakcji epoznan.pl napisała w tej sprawie siostra poszkodowanego 14-latka.

- W sobotę około godziny 17:00 przy bloku nr 7 na osiedlu Czwartaków w Swarzędzu trzech nieznanych młodych ludzi zaczepiło mojego brata słowami "Co się patrzysz?", gdy nie zareagował, rzucili się na niego i pobili go tak mocno, że leży w szpitalu i czeka go operacja - relacjonowała siostra 14-latka i zaapelowała do świadków zdarzenia, którzy widzieli sprawców, aby zgłaszali sprawę policji. Sama chce wyznaczyć nagrodę pieniężną dla osoby, która pomoże ustalić sprawców.

- Jedyne, co z opisu można wywnioskować to fakt, że cała trójka była w wieku około 16-17 lat, jeden miał szary dres, pozostali byli ubrani na czarno. Jakim trzeba być człowiekiem, by pobić kogoś za nic. Jeśli to Wy, młodzi agresorzy właśnie to czytacie, uwierzcie mi, że zrobię wszystko by pociągnąć Was do odpowiedzialności karnej i finansowej za krzywdę, którą wyrządziliście mojemu bratu. Skoro mieliście na tyle odwagi, by w trzech rzucić się na jednego, kopać go, gdy leżał i zasłaniał się przed zadawanymi ciosami, to zobaczymy, czy będziecie mieć odwagę w Sądzie - dodała siostra poszkodowanego.

Jak poinformował sierż. sztab. Łukasz Paterski z poznańskiej policji - Mieliśmy zgłoszenie do pobicia. Wczoraj około godziny 17:00 niedaleko jeziora swarzędzkiego 14-latek miał zostać zaczepiony przez innego nastolatka i uderzony przez niego. 14-latek z opuchnięciami został przewieziony do szpitala w Poznaniu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja zajmuje się sprawą, trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców tego czynu. W zależności od obrażeń osoby poszkodowanej oraz przyjęcia zawiadomienia w tej sprawie zależeć będzie kwalifikacja tego czynu.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
9.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro