Reklama
Reklama

33-latka przyszła do banku po pożyczkę. Wezwano policję

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Miała szczęście.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. 33-latka odebrała telefon od "pracownika banku", który dzwonił z informacją, że ktoś włamał się na jej konto i zaciągnął pożyczkę gotówkową. Przekonywał, że istnieje pilna potrzeba pokrycia strat i w ten sposób namówił pokrzywdzoną na przekazanie za pomocą bankowości internetowej w postaci kodów Blik 10 tysięcy złotych.

"Oszust na tym nie poprzestał. Zadzwonił kolejnego dnia i dalej instruował 33-latkę, że ta musi udać się do banku i zaciągnąć pożyczkę w kwocie 60 tysięcy złotych, po czym przekazać gotówkę sprawcy. Podczas pobytu pokrzywdzonej w banku pracownica banku nabrała podejrzeń, że kobieta może paść ofiarą przestępców i skontaktowała się z policjantami prewencji z Gniezna. Funkcjonariusze po wysłuchaniu relacji 33-latki udaremnili przekazanie przez nią pożyczki oszustom" - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie.

"W ten sposób mieszkanka naszego powiatu straciła 10 tysięcy złotych. O mały włos a byłaby stratna znacznie więcej" - dodaje.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozwagę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
5.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro