Reklama
Reklama

71-latek ukradł samochód. Miał zamiar... go kupić

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. mł. asp. Łukasz Kędziora / ZP KWP

Teraz będzie miał problemy.

Kilka dni temu na terenie gminy Ostroróg obywatele ujęli kierującego samochodem, który ich zdaniem miał być nietrzeźwy. Interweniujący na miejscu policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości, jednak te przypuszczenia się nie potwierdziły. Mężczyzna był trzeźwy. Na tym sprawa się jednak nie zakończyła.

"Po sprawdzeniu 71-latka w policyjnym systemie okazało się, iż miał coś na sumieniu. Posiadał aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami. Kierowanie samochodem pomimo takiego zakazu stanowi przestępstwo. Natomiast samochód marki Renault Megane, którym jechał mężczyzna, nie widniał w policyjnych systemach, jako utracony. Nie był zarejestrowany na terenie naszego kraju, a z uwagi na fakt, iż nie należał do mężczyzny, dzielnicowi z Obrzycka podejrzewali, że pojazd mógł pochodzić z przestępstwa" - relacjonuje st. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

"Funkcjonariusze zweryfikowali te podejrzenia i dotarli do jego właściciela. Z ustaleń wynikało, iż 71-latek chciał kupić samochód i miał go obejrzeć. Mężczyzna był znany właścicielowi, więc ten pozwolił mu na to, aby samochód obejrzał sam, gdyż on musiał wyjechać. O tym, że samochód został mu skradziony, zorientował się dopiero po powrocie" - dodaje.

Policjanci przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o przestępstwie oraz przesłuchali świadków. 71-latek już usłyszał zarzuty - kradzieży pojazdu oraz jazdy nim pomimo sądowego zakazu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro