Reklama
Reklama

Poznań: powstaną parkingi modułowe na obrzeżach miasta

Miasto chce wybudować nowe parkingi w centrum. Miałyby to być miejsca typu park&ride oraz park&go. Tego typu system, miałby stanowić rozwiązanie na zakorkowane miasto oraz zmobilizowaniem kierowców do pozostawienia aut na obrzeżach miasta.

Z powodu zakorkowanego miasta, większość kierowców nawet nie podejmuje próby wjazdu do ścisłego centrum. Zostawiają oni pojazdy na obrzeżach miasta, jednak nie rozwiązuje to ciężkiej sytuacji. Powodem jest fakt, że kierowcy parkują w dowolnie wybranych przez siebie miejscach. To ma zostać zlikwidowane przez wprowadzenie nowego systemu zarządzania parkowaniem pojazdów.

System ten to popularny park&ride oraz park&go. Wprowadza on wybudowanie parkingów modułowych w dalszych dzielnicach miasta. Byłyby to: osiedle Jana III Sobieskiego, u zbiegu ulic Szymanowskiego i Stróżyńskiego oraz na ulicy Poznańskiej.

Każdy kierowca, który zdecydowałby się skorzystać z parkingu modułowego, miałby zapewniony bezpłatny przejazd do centrum miasta komunikacją miejską. Biletem byłaby karta parkingowa.

Parkingi miałyby powstać za trzy lata. Na razie miast szuka inwestorów na realizację projektu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.98 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro