Reklama
Reklama

Redaktor zawrócił w głowie 46-latce. Teraz kobieta prosi o pomoc policję

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Sporo straciła.

W listopadzie 2022 roku do 46-latki z powiatu wrzesińskiego za pośrednictwem portalu społecznościowego odezwał się mężczyzna pochodzący z Amsterdamu, a obecnie mieszkający w Dallas. Mężczyzna bardo interesował się szczegółami życia 46-latki. Sam również sporo o sobie opowiadał. Miał pracować jako redaktor realizujący materiały prasowe prawie na cały świecie.

Nagle kontakt z mężczyzną urwał się po tym jak miał wyjechać do Turcji nagrywać trzęsienie ziemi. Odezwał się po dwóch tygodniach z informacją, że stracił dokumenty oraz wszystkie pieniądze. Poprosił o pomoc.

"Niestety mieszkanka powiatu wrzesińskiego nie wzięła pod uwagę, że może to być bardzo dobrze ułożony scenariusz oszustwa i zaczęła "pomagać". 46-latka wykonywała kolejne transakcje na wskazane konta bankowe. Zaczęła jednak podejrzewać, że ta historia może być zmyślona. Wtedy poprosiła o zwrot części pieniędzy. W odpowiedzi otrzymała zapewnienie, że musi tylko opłacić rządowe cło za przesyłkę, w której będzie gotówka" - relacjonuje mł. asp. Adam Wojciński, oficer prasowy policji we Wrześni.

"Niestety żadna przesyłka do 46-latki nie dotarła i dlatego też zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie, z którego wynika, że nieznajomy oszukał ją na kwotę ponad 82 tysięcy złotych" - dodaje.

Policjanci po raz kolejny ostrzegają i apelują o rozwagę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro