Reklama
Reklama

Wymazali się "krwią" na Starym Rynku w obronie zwierząt

fot. Animal Rebellion
fot. Animal Rebellion

Ruch Animal Rebellion w czwartek protestował w Poznaniu.

Jak informują aktywiści, był to artystyczny performance w "odezwie na cyniczną bezczynność polityków wobec cierpienia zwierząt hodowlanych, katastrofy klimatycznej, jak i trudnej sytuacji rolników". Organizatorzy założyli maski reprezentujące znanych polityków, a następnie symbolicznie wylewali "krew" "zwierząt, planety, ludzkości i rolników".

- Jesteśmy oddolnym ruchem działającym na rzecz zmian systemowych w zakresie hodowli zwierząt. Sprzeciwiamy się przemysłowej hodowli na gruncie ekologicznym, klimatycznym, etycznym i gospodarczym. Nasze postulaty to: Mówcie prawdę! O hodowlach przemysłowych, ich wpływie na klimat, społeczeństwo, rolnictwo i zwierzęta. Działajcie teraz! Domagamy się natychmiastowych zmian i działań. Kryzys klimatyczny nie zaczeka, a zwierzęta cierpią tu i teraz. Ponad polityką! Zmiany muszą być wprowadzane demokratycznie poprzez formę paneli obywatelskich, w których osoby z różnych środowisk i grup społecznych mogłyby zadecydować o rozwiązaniach, po uprzednim przygotowaniu ich przez ekspertów - wyjaśniają.

Aktywiści domagają się zmian systemu wskazując na priorytet, jakim jest dobro ludzi i zwierząt.

Protest odbywał się na nowej płycie poznańskiego Starego Rynku. Sprawdziliśmy - w piątek po czerwonej mazi nie ma tam śladu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro