Reklama
Reklama

Przed nami prawdziwie wiosenny weekend! Można będzie odwiedzić Śnieżycowy Jar

fot. Nadleśnictwo Łopuchówko
fot. Nadleśnictwo Łopuchówko

W piątek zaczęła się meteorologiczna wiosna i z całą pewnością pogoda dostosowała się do tego dnia.

W piątek termometry w Poznaniu mają pokazać nawet 17 stopni. W sobotę i niedzielę ma być odrobinę chłodniej, ale temperatury rzędu 14 stopni w pierwszych dniach marca to i tak doskonały wynik. A jeśli dodamy do tego sporo słońca - jest się z czego cieszyć.

Dla wszystkich miłośników spędzania czasu na świeżym powietrzu mamy kolejną dobrą wiadomość. W sobotę i niedzielę, 2 i 3 marca, będzie można odwiedzić Śnieżycowy Jar. - Znaczna część śnieżyc rozwinęła już kwiaty. Przewidujemy, że pełny zakwit nastąpi za tydzień, jednak już teraz jest pięknie - wyjaśniają leśnicy z Nadleśnictwa Łopuchówko. - Informujemy więc, że rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar w najbliższy weekend (2-3.03.2024 r.) zostanie udostępniony dla ruchu turystycznego. Chętnych na odwiedzenie rezerwatu prosimy o zapoznanie się z organizacją ruchu, miejscami gdzie można zaparkować samochód oraz innymi wskazówkami dla turystów - dodają.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ. W przyszły czwartek ma zostać podana informacja, czy również w kolejny weekend Jar będzie otwarty dla zwiedzających. - Zapraszamy Państwa również na spacery do parku w Radojewie, gdzie z kolei można podziwiać łany ranników zimowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro