Reklama

Będzie kandydatka na prezydentkę Poznania. Przedstawi ją Nowa Lewica

Urbańska kandydowała w wyborach parlamentarnych | fot. Beata Urbańska FB
Urbańska kandydowała w wyborach parlamentarnych | fot. Beata Urbańska FB

Nazwisko mamy poznać w piątek, ale są już nieoficjalne doniesienia.

Punktualnie w południe 1 marca Nowa Lewica oficjalnie przedstawi "kandydatkę na prezydentkę Poznania". Dodatkowo mamy poznać listy do Rady Miasta we wszystkich sześciu okręgach i kandydujących do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

- Na listach znajda sie przedstawiciele wielu środowisk. Aktywiści, społeczniczki, twórcy organizacji pozarzadowych i liderki lokalnych społeczności. 1/3 miejsc na listach stanowic beda osoby ponizej 25 roku zycia. Poza Młoda Lewica wystartuja 4 osoby współtworzace Fundacje Varia Posnania - zapowiada poznańska Lewica. - Do wyborów idziemy z jasnym przekazem. Czas opierania władzy o polaryzacje dobiegł konca. Nadszedł czas pracy, rozwiazywania problemów. Czas na dostepne mieszkania, miasto bezpieczne i czyste, edukacje bezpłatna i sprawiedliwa. Chcemy byc dumne i dumni z Poznania - stolicy pracowitości i gospodarności - dodaje.

Choć nazwiska poznamy w piątek, Gazeta Wyborcza podała, że kandydatką Nowej Lewicy na stanowisko prezydenta miasta ma być Beata Urbańska. To szefowa Nowej Lewicy w naszym mieście.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.43 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro