Reklama

Wielkopolanin ponownie drugim najbogatszym Polakiem. W rok mocno się wzbogacił

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Chodzi o Tomasza Biernackiego.

Forbes opublikował najnowszą listę 100 najbogatszych Polaków. Wynika z niej, że najbogatszy w Polsce jest Michał Sołowow z majątkiem szacowanym na 27,25 mld złotych. W rok wzbogacił się o ponad 1,2 miliarda. Drugie miejsce utrzymał pochodzący z Krotoszyna właściciel sieci Dino - Tomasz Biernacki. Jego majątek oszacowano na 23,62 mld złotych. Przed rokiem wartość majątku szacowano na "zaledwie" niespełna 20 miliardów. Ostatnie miejsce na podium należy, tak jak przed rokiem, do Jerzego Staraka, którego majątek oszacowano na prawie 20 mld złotych. Przed rokiem było to nieco ponad 15 mld.

Na czwarte miejsce awansował Sebastian Kulczyk, który przed rokiem był siódmy. W rok wzbogacił się o prawie 3 miliardy złotych do blisko 9,5 mld złotych. Za nim uplasował się debiutant w pierwszej dziesiątce zestawienia - Bogusław Cupiał, były właściciel klubu Wisła Kraków. Jego majątek oszacowano na prawie 8,2 mld.

Szóste miejscem, jak przed rokiem zajęła Dominika Kulczyk, ale jej majątek zmniejszył się z 8,26 mld do 8,05 mld złotych. Za nią znalazł się Paweł Marchewka, założyciel firmy Techland z Ostrowa Wielkopolskiego. I jemu w rok ubyło - z 8,35 mld majątek zmniejszył się do 7,8 mld złotych. Największy spadek wartości majątku odnotował jednak Zygmunt Solorz, który z miejsca czwartego spadł na ósme, a jego majątek z 10,5 mld złotych skurczył się do 7,72 mld.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro