Reklama
Reklama

Kolejny punkt informacyjny na mapie Poznania. Urzędnicy pomogą w odnalezieniu się w przepisach

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Przy ul. Za Bramką 1 otwiera się punkt informacyjny poznańskiej uchwały krajobrazowej.

Uchwała krajobrazowa to wielostronicowy dokument, który określa zasady umieszczania reklam, ogrodzeń i obiektów małej architektury. W odnalezieniu się w przepisach prawa pomogą pracownicy Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP. Między innymi podpowiedzą, jakie są warunki dostosowania urządzeń reklamowych oraz pomogą ustalić, jakiej wysokości może być ogrodzenie.

"W każdy poniedziałek - od początku marca do końca czerwca - w godz. 15:30-17:00 będzie można przyjść do punktu informacyjnego w Biurze Obsługi Mieszkańca przy ul. Za Bramką 1 (I piętro, sala 1B/28). Poznaniacy i inwestorzy uzyskają tam bezpłatne wsparcie m.in. w interpretacji przepisów uchwały lub poradę dotyczącą projektu nośnika reklamowego. Będzie można także dowiedzieć się więcej o sprawach związanych z miejską polityką krajobrazową oraz porozmawiać o dobrych praktykach reklamowych" - informują miejscy urzędnicy.

Jak przypomniano, uchwała krajobrazowa dzieli Poznań na cztery obszary. Pierwszy z nich, staromiejski, obejmuje Stary Rynek i okolice oraz Chwaliszewo i Śródkę. Drugi to obszar centrum i historycznych dzielnic, obejmujący centrum miasta, Łazarz, Jeżyce, Wildę, Grunwald, a także część Starych Winograd, Sołacza, Łęg Dębińskich i osiedla Główna. Do kolejnego - zurbanizowanego - zaliczane są pozostałe osiedla mieszkaniowe oraz założenia usługowe i przemysłowe. Uchwała wyróżnia także obszar przyrodniczy, który wpisuje się w klinowo-pierścieniowy system zieleni. Jak podkreślają urzędnicy, dla każdego z tych obszarów wyznaczono różne zasady sytuowania reklam, małej architektury i ogrodzeń.

"Informacji o sprawach z zakresu Wydziału Urbanistyki i Architektury udzielają także pracownicy Biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu 61 646 33 44, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-20:00" - dodają miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro