Reklama
Reklama

Kossaka: kłęby dymu nad kamienicami. W Internecie pojawił się filmik. "Czym wy palicie? Nie można oddychać!"

fot. Kadr filmu z Nieformalnej grupy Łazarskiej
fot. Kadr filmu z Nieformalnej grupy Łazarskiej

Mieszkanka Łazarza opublikowała we wtorek film nagrany telefonem komórkowym.

Widać było kłęby dymu wylatujące z jednego z kominów kamienicy przy ul. Kossaka. Autorka filmu opublikowała go w grupie sąsiedzkiej i podpisała "Czym wy palicie na ul. Kossaka? Nie można oddychać!!!"

Pod postem wynikła żywa dyskusja na temat zanieczyszczania powietrza - Ten smród roznosi się codziennie po okolicy. Mają gdzieś wszelkie zakazy i przepisy. Gdzie jest Straż Miejska? - pytała Internautka z Łazarza.

Inni sugerowali nawet, że takie sytuacji powinno zgłaszać się do Eko-patrolu - Wrzucenie zdjęcia do Internetu nic nie zmieni.

- A co? Mają marznąć? Jak się rozpala w piecu węglem, to jest taki dym - stwierdziła inna Internautka, jeszcze inni pisali żartobliwie, że pewnie wybrano nowego papieża.

Polski Alarm Smogowy podpowiada - Jeżeli podejrzewamy, że w gospodarstwie domowym spalane są śmieci (charakterystyczny zapach palonego plastiku, czarny lub zabarwiony dym z komina) dzwonimy do Straży Miejskiej i zawiadamiamy o podejrzeniu popełnienia wykroczenia polegającego na spalaniu odpadów podając miejsce i czas zdarzenia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.64 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro