Reklama
Reklama

Zmiany w zarządzie Volkswagen Poznań. Na czele wciąż kobiety

Zarząd VW Poznań to wciąż trzy kobiety | fot. Volkswagen Poznań
Zarząd VW Poznań to wciąż trzy kobiety | fot. Volkswagen Poznań

Od ubiegłorocznego lata prezesem poznańskiego zakładu Volkswagena jest Stefanie Hegels. W zarządzie wraz z nią znajdowały się dotąd Jolanta Musielak odpowiedzialna za obszar personalny i organizacji oraz Agnieszka Olenderek kierująca pionem finansów, zakupów i IT. Teraz Olenderek odchodzi z Poznania.

Od 1 marca Agnieszka Olenderek obejmie równorzędne stanowisko w zarządzie Volkswagen Slovakia. Jej miejsce zajmie natomiast Liane Lubitz, która ma ponad 30-letnie doświadczenie w finansach i controllingu. - Swoją karierę rozpoczęła w firmie Siemens, a w 2008 roku przeniosła się do koncernu Volkswagen, Marki MAN Truck & Bus. Tutaj przejęła controlling inwestycyjny dla sieci produkcyjnej MAN Bus. Zajmowała również stanowiska kierowniczki działu controllingu rozwoju oraz kierowniczki działu controllingu kosztów stałych i IT w grupie MAN Truck & Bus - informuje Volkswagen Poznań. W ostatnich latach zajmowała stanowisko dyrektora zarządzającego MAN HR Services GmbH.

Agnieszka Olenderek jest związana z marką Volkswagen od 28 lat. - W tym czasie pełniła różne funkcje kierownicze w obszarze rachunkowości i controllingu. Między innymi jako kierowniczka obszaru Controllingu w marce Volkswagen Samochody Dostawcze w Hanowerze. W latach 2014-2016 podczas realizacji projektu budowy zakładu Volkswagena we Wrześni oraz uruchomieniu produkcji modelu VW Crafter, była odpowiedzialna za realizację celów finansowych oraz wdrożenie procesów finansowo- controllingowych w nowym zakładzie. Od lipca 2021 roku pełniła funkcję członkini zarządu ds. finansów, zakupów i IT w Volkswagen Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro