Reklama

Rozpoczyna się budowa dwóch kolejnych ulic Poznania. Zobacz, jakie ulice będą zamykane dla ruchu z powodu prac budowlanych

fot. ZDM
fot. ZDM

Chodzi o ulice Helską i Rozewską.

Ulice te dotychczas nie były utwardzone, zyskają nową nawierzchnię bitumiczną, oświetlenie, kanalizację deszczową i kanał technologiczny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W ramach inwestycji wybudowana będzie szeroka na 4,5 metra jezdnia z kostki betonowej. Ulice zyskają również oświetlenie, kanalizację deszczową oraz kanał technologiczny. Po wykonaniu prac zostanie na nich wprowadzona "strefa zamieszkania". Wszystkie powyższe zmiany przyczynią się do poprawy warunków życia i codziennego funkcjonowania mieszkańców - zapowiada ZDM.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków Rady Osiedla Główna. Prace będą kosztować nieco ponad milion złotych i zakończą się w czerwcu.

Do 22 czerwca potrwają zmiany organizacji ruchu w rejonie ul. Rozewskiej i Helskiej.

Etapowo zamykane dla ruchu będą: wloty z ul. Rozewskiej i ul. Helskiej z ul. Bałtyckiej, droga wewnętrzna łącząca ul. Bałtycką z ul. Helską, odcinek ulicy Helskiej oraz odcinek ul. Rozewskiej od ul. Bałtyckiej do ul. Helskiej. Wytyczone zostaną objazdy zamykanych odcinków. W uzgodnieniu z kierownikiem robót utrzymany zostanie dojazd i dojście do posesji.

W rejonie prac należy zachować ostrożność i zwracać uwagę na oznakowanie - przypomina ZDM

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro