Reklama
Reklama

Mieszkańcy Starego Miasta zadowoleni z zasadzenia niskiej zieleni. Uważają, że to dzięki presji społecznej. Wcześniej były tutaj metalowe kraty

fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook
fot. Jacek Jaśkowiak/Facebook

Na ulicy Św. Marcin i Ratajczaka pojawiło się mnóstwo zielonych sadzonek.

Rada Osiedla Stare Miasto poinformowała w social mediach, że to efekt zaangażowania i presji społecznej. Wcześniej, w miejscach obecnych sadzonek były metalowe kraty. Rada osiedla podziękowała Stowarzyszeniu Plac Wolności za zaangażowanie w sprawę.

Ta sytuacja to dowód, że jednak da się wprowadzać zmiany projektowe oczekiwane przez mieszkańcow i jest to realnie możliwe na każdym etapie. Czekamy na kontynuację nasadzeń na ul. 27 Grudnia - poinformowała Rada Osiedla Stare Miasto.

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak poinformował dziś w mediach, że trwały nasadzenia zieleni - Do już zasadzonych drzew dołączyły liczne sadzonki bylin i trwa - napisał na Facebooku.

Poznań pięknieje! Nie tylko drzewostan, ale także niska roślinność ma wpływ na zrównoważony miejski ekosystem - skomentowała radna miejska Monika Danelska, znana w Poznaniu z wielu inicjatyw społecznych.

  • Aktualizacja
    wtorek, 27.02.2024 r., godz. 09.27
    Aktualizacja
    wtorek, 27.02.2024 r., godz. 09.27
    Po naszej publikacji skontaktowała się z nami rzeczniczka prezydenta Joanna Żabierek przyznając, że post Rady Osiedla Stare Miasto zawiera nieprawdziwe informacje. - Od początku w projekcie wszystkie drzewa wzdłuż placu Wolności miały być sadzone w gruncie i obsadzone dookoła zielenią niską o gatunkach zbliżonych do tych, które są obecnie sadzone. Jedyna skrzynia antykompresyjna zwieńczona u góry kratą miała być w narożniku placu Wolności. Finalnie posadzono tam drzewo w skrzyni, ale zamiast kraty pojawi się tam grys - tłumaczy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
5℃
Poziom opadów:
3.1 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
6.55 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro