Reklama
Reklama

Niebezpieczna moda na jazdę na tylnym zderzaku tramwaju. W Internecie pojawiły się filmiki z nietypowej "przejażdżki". "To igranie ze śmiercią!"

fot. Trójkąt Bermudzki
fot. Trójkąt Bermudzki

Służby MPK Poznań zaobserwowały brawurowe zachowanie młodzieży.

Zauważono w Internecie modę na filmiki z przejażdżki na zderzaku - Zauważono niebezpieczną modę, związaną z jazdą najczęściej nieletnich osób na zewnętrznych elementach tramwaju, zwykle na tylnym zderzaku. To igranie ze śmiercią! Dlatego apelujemy o rozsądek - MPK zaapelowało w social mediach i poinformowało, czym może się skończyć taka jazda.

- Jazda na zewnątrz tramwaju, to śmiertelnie niebezpieczna rozrywka. Osunięcie się ze zderzaka, upadek na torowisko, uderzenie głową w szynę może zakończyć się tragedią. A trzeba mieć na uwadze, że osoby podróżujące w ten sposób mogą ucierpieć również w sytuacji kolizji tramwaju z innym uczestnikiem ruchu - wyjaśnia MPK i dodaje, że motorniczy prowadzący tramwaj nie jest w stanie zauważyć pasażera na tylnym zderzaku, nie ma więc możliwości zareagować.

MPK zaapelowało również do pasażerów, którzy są świadkami takiego zdarzenia, aby reagowali i zgłaszali takie sytuacje motorniczemu lub dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub kontaktując się z Centralą Nadzoru Ruchu.

Spółka ze swojej strony poinformowała prowadzących pojazdy o takich sytuacjach, jest też w kontakcie z policją, przede wszystkim, aby zapobiegać podobnym zdarzeniom, a być może i tragedii. Z uwagi na to, że na filmach krążących w sieci na zderzakach tramwajów widoczne są przede wszystkim osoby bardzo młode, prosimy też rodziców o porozmawianie z dziećmi zanim dojdzie do tragedii - zaapelowało MPK.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro