Reklama
Reklama

Kolejne poznańskie firmy zgłaszają zwolnienia pracowników

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sigmund / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Sigmund / unsplash.com

Nie tylko Infosys.

W piątek informowaliśmy na epoznan.pl o zwolnieniach grupowych w poznańskim oddziale firmy Infosys. Zgodnie z naszą wiedzą, oddział zostanie zlikwidowany w kwietniu, a tym samym wszyscy pracownicy tracą pracę. W sumie będzie to blisko 200 osób, co potwierdził nam Powiatowy Urząd Pracy w Poznaniu.

O sprawę zapytaliśmy też Wojewódzki Urząd Pracy i w poniedziałek otrzymaliśmy odpowiedź. W związku ze zwolnieniami w Infosys "PUP w Poznaniu złożył zakładowi propozycję współpracy, oferując zwalnianym osobom pomoc w złagodzeniu skutków zwolnień, realizowaną w ramach zwolnienia monitorowanego (rozwiązanie stosunku pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w związku z którym świadczone są usługi rynku pracy dla pracowników będących w okresie wypowiedzenia stosunku pracy, a także zagrożonych wypowiedzeniem)".

Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna firma w Poznaniu, która zgłosiła zamiar zwalniania pracowników. - Trzy firmy (zajmujące się sprzedażą hurtową wyrobów tytoniowych, badaniami naukowymi i pracami rozwojowymi w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz robotami budowlanymi związanymi ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych), prowadzące swą działalność w Poznaniu, zgłosiły w styczniu zamiar zwolnienia w sumie 61 pracowników - wyjaśnia Barbara Kwapiszewska, dyrektor WUP w Poznaniu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
18.08 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro