Reklama
Reklama

Turyści m.in. z Wielkopolski utknęli na lotnisku w Wietnamie. "Kpina"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

O sprawie poinformowali nas Czytelnicy, którzy są w tej grupie.

- Samolot Dreamliner utknął w Wietnamie na wyspie Phu Quoc. Jest awaria samolotu - napisał do nas Grzegorz. - Samolot uziemiony z powodu awarii. Póki co turyści koczują na lotnisku - dodał. Z jego relacji wynika, że po 3 godzinach oczekiwania na lotnisku turystom przekazano, że dziś nie polecą. - Jutro może jak przylecą części z Katowic to naprawią i może polecimy po 17.00 - wyjaśnia.

W tej samej sprawie napisała do nas Czytelniczka. - Nikt z przedstawicieli biura się nie pojawił. Wiadomości przekazywał wietnamski pracownik. Kpina. Wczasy za kilka tysięcy i zero profesjonalizmu - pisze. Jak relacjonują nasi Czytelnicy, lot miał się odbyć na trasie Wietnam - Warszawa. - LOT podaje, ż mamy załatwiać sprawę z Rainbow, a Rainbow, że z LOT. Wiozą nas do hotelu, ale nikt nie potrafi powiedzieć kiedy wylecimy - dodaje.

Zapytaliśmy biuro podróży Rainbow o tę sytuację. Nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

 • Aktualizacja
  poniedziałek, 26.02.2024 r., godz. 10.14
  Aktualizacja
  poniedziałek, 26.02.2024 r., godz. 10.14
  Do naszej redakcji napisała kolejna osoba, która znajduje się w Wietnamie. - Gdy została podjęta decyzja techniczna o odwołaniu lotu, załoga samolotu musi takowy opuścić, natomiast przedstawiciele Rainbow czekali na zewnątrz, gdzie na turystów czekały już autobusy i miejsca w hotelach. Nie jest łatwo znaleźć i zorganizować 280 miejsc noclegowych a vista, a tym bardziej przed godzinami meldunku. W tym wypadku, Rainbow zachował się akurat doskonale, każdy ma miejsce w hotelu, każdy został zaproszony na kolację i miał zapewnioną opiekę - pisze.
 • Aktualizacja
  poniedziałek, 26.02.2024 r., godz. 10.21
  Aktualizacja
  poniedziałek, 26.02.2024 r., godz. 10.21
  - Nasi klienci zostali przetransferowani do hoteli i zaproszeni na kolację - i zdecydowanie są pod naszą opieką. W takich sytuacjach jak niezależna od nas zmiana godziny wylotu, priorytetem dla naszych rezydentów jest zapewnienie turystom opieki "od zaplecza": dodatkowego noclegu, transportu itp. Na lotnisku pasażerowie są pod opieką przewoźnika - wyjaśnia Marta Góral z Rainbow Tours.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
16.66 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro