Reklama
Reklama

Ulica w ubiegłym roku przeszła remont, w weekend ktoś zdewastował ustawione na niej słupki

fot. Rada Osiedla Jeżyce FB / Gosia Szyje
fot. Rada Osiedla Jeżyce FB / Gosia Szyje

Chodzi o ulicę Słowackiego.

O sprawie poinformowała Rada Osiedla Jeżyce. - Co trzeba mieć w głowie, żeby zrobić coś takiego? - dopytują osiedlowi radni. A na zdjęciach widać powyginane słupki oddzielające jezdnię i chodnik. To tutaj nowość, bo remont ulicy zaczął się we wrześniu ubiegłego roku i trwał kilka miesięcy. Uspokojono tu ruch, zaplanowano nową zieleń, auta wyprowadzono z chodników.

W komentarzach w mediach społecznościowych widać, że zdania są podzielone. Jedni wskazują, że kierowca, który to zrobił prawdopodobnie przekroczył prędkość, stracił panowanie nad autem i wylądował w słupkach, a inni piszą, że... słupków w ogóle nie powinno tu być, bo jest ich zdecydowanie za dużo i mocno ograniczają przestrzeń.

Głos zabrał już zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski. - Zwróciłem się już z prośbą do Komendanta Policji w Poznaniu o ustalenie sprawcy i ukaranie. Niezależnie od tego, jak będzie ustalony sprawca, jako Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu będziemy dochodzić odszkodowania (koszty naprawy itd.) - napisał.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.39 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro