Reklama

Rolnicy zablokują dziś autostradę A2!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Przemysław Łukaszyk

Przypominamy.

Jak już zapowiadaliśmy protest ma się rozpocząć o godzinie 13:00. Według informacji Autostrady Wielkopolskiej, planowana jest blokada drogi krajowej nr 2 w obu kierunkach na odcinku pomiędzy węzłem Świecko a przejściem granicznym.

"Protest może spowodować znaczne utrudnienia w ruchu drogowym, zarówno w gminie Słubice, jak i na autostradzie A2 w kierunku wyjazdowym z Polski. W celu zminimalizowania skutków blokady, Autostrada Wielkopolska podjęła w porozumieniu z Policją oraz Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad decyzję o możliwości wprowadzenia zmian w organizacji ruchu" - zapowiadała Anna Ciamciak, rzeczniczka Autostrady Wielkopolskiej.

W przypadku wystąpienia utrudnień:
- ruch pojazdów ciężarowych zostanie przekierowany na węźle autostradowym Jordanowo (68 km autostrady, powiat świebodziński) na drogę ekspresową S3,
- ruch pojazdów osobowych będzie mógł się odbywać do węzła Świecko (2 km autostrady, powiat słubicki), gdzie zostanie skierowany na drogę krajową nr 29.
- Dodatkowo, na węźle Rzepin (20 km autostrady, powiat słubicki) zostanie zamknięty wjazd na autostradę w kierunku zachodnim.

Kierowcy w powyższych lokalizacjach muszą się liczyć z zatorem drogowym. "Wszystkie służby autostradowe będą pracowały w stanie najwyższej gotowości. Zostanie uruchomiona także dodatkowa komunikacja w ciągu głównym autostrady. Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz uwzględnienie ww. sytuacji w planowaniu czasu podróży oraz miejsca przekroczenia granicy" - informuje Ciamciak.  • Aktualizacja
    niedziela, 25.02.2024 r., godz. 11.15
    Aktualizacja
    niedziela, 25.02.2024 r., godz. 11.15
    Jak informuje Autostrada Wielkopolska, protest rozpoczął się wcześniej niż planowano.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Wieje. 45 interwencji w regionie. Powalone drzewa także w Poznaniu
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
15.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro