Reklama
Reklama

Porwanie, tortury i brutalny gwałt na 14-latce. Jest decyzja w sprawie jej rówieśników

fot. L.T.
fot. L.T.

Decyzję Sądu Rodzinnego podtrzymał Sąd Okręgowy - zostaną w poprawczaku do 18. roku życia.

Apelację w tej sprawie złożyli obrońcy. Decyzję o tym, że 13-latka i 14-latek trafią do zakładu poprawczego o zaostrzonym rygorze i mają tam przebywać do ukończenia 18. roku życia, Sąd Rodzinny podjął w maju ubiegłego roku. Decyzja sądu nie była też satysfakcjonująca dla pokrzywdzonej.

Jak informuje "Głos Wielkopolski" dziś zapadła prawomocna decyzja Sądu Okręgowego w Poznaniu. Sąd zmienił nieletnim kwalifikację czynu z lekkiego uszkodzenia ciała na naruszenie nietykalności cielesnej. Ubiegłoroczny wyrok został podtrzymany. Szymon M. i Marzena G. w zakładzie poprawczym będą przebywać do osiągnięcia pełnoletności.

Przypomnijmy, że 14-latka została uprowadzona spod sklepu na osiedlu Przyjaźni w Poznaniu w lipcu 2022 roku. Odnaleziono ją w samochodzie zatrzymanym w Złotnikach. Była torturowana i została brutalnie zgwałcona. W związku z tą sprawą zatrzymano pięć osób, oprócz równolatków ofiary - 39-latkę i 17-latka. Na początku roku na 10 lat i 1 miesiąc więzienia skazano Paulinę K, a na 7 lat więzienia Alana O. Muszą też zapłacić po 200 tysięcy złotych zadośćuczynienia nastolatce. Wyrok wciąż nie jest prawomocny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro