Reklama

Mieszkanki procesują się ze spółdzielnią. Poszło o opłaty za parkowanie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. moinzon / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. moinzon / pixabay.com

Chodzi o Spółdzielnię Mieszkaniową im. Cegielskiego w Poznaniu.

Jak opisuje Radio Poznań, dwie mieszkanki spółdzielni nie zgodziły się z tym, że muszą płacić za parkowanie na spółdzielczym terenie. Wyjaśniały przy tym, że nikt nie zapytał lokatorów o zdanie - po prostu wprowadzono odpłatność. Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego, który uchylił uchwałę wprowadzającą opłaty. Spółdzielnia nie składa jednak broni i odwołała się do Sądu Apelacyjnego. Wyrok ma zapaść w marcu.

Spółdzielnia decyzję tłumaczy chęcią uporządkowania parkowania na terenie. Aut jest bowiem za dużo i nie dla wszystkich wystarczy miejsca. Opłatę w wysokości 24 złotych miesięcznie netto mieliby płacić tylko ci mieszkańcy, którzy chcą korzystać z parkingów. To właśnie z opłat pochodziłyby pieniądze np. Na remonty nawierzchni.

Ale mieszkanki skarżyły się nie tylko na kwestię opłaty, ale też na to, że droga na osiedle jest zamykana szlabanem. Tym samym np. karetki mają problem z dojazdem do bloków. Szlaban może im otworzyć dozorca, który ma mieszkać, zdaniem spółdzielni, bardzo blisko i szybko może pojawiać się na miejscu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro