Reklama
Reklama

Poznański oddział dużej firmy do likwidacji. Blisko 200 osób zwolnionych. O sprawie poinformowano na spotkaniu online

fot. poznan.pl
fot. poznan.pl

Chodzi o poznański oddział firmy Infosys Poland.

O sprawie poinformował nas Czytelnik. - W tym tygodniu głośno było o zwolnieniu grupowym 250 osób w firmie Aptiv w Krakowie przez Teamsy, słyszałem również o zwolnieniu całego działu finansów w Pepsi. Chciałem Państwa poinformować, że w poniedziałek odbyło się podobne spotkanie na Teamsach w poznańskim dziale firmy Infosys, podczas którego około 300 osób zostało poinformowanych, że z końcem kwietnia oddział poznański zostaje zamknięty i wszystkie osoby tracą pracę - w tym również kobiety w ciąży, osoby na dłuższych zwolnieniach oraz kobiety po porodzie - napisał.

Jak się dowiedzieliśmy, rzeczywiście firma Infosys Poland, oddział poznański, zgłosiła w Powiatowym Urzędzie Pracy zamiar dokonania zwolnień grupowych. Konkretnie chodzi o prawie 200 pracowników - 192 osoby. Zwolnienia mają się zakończyć w kwietniu.

Przypomnijmy, że miasto z dumą informowało w maju 2021 roku, że Infosys Poland otworzył swój oddział w Poznaniu i rekrutuje pracowników. Firma ma oddziały jeszcze m.in. w Łodzi i Krakowie. Zajmuje się dostarczaniem usług outsourcingowych, konsultingowych, IT i technologicznych. W Poznaniu biura znajdują się w budynku Andersia Business Center. W naszym mieście zatrudniała przede wszystkim specjalistów z dziedziny finansów i księgowości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro