Reklama
Reklama

Na podbój Wielkopolski z dziećmi. Jakie atrakcje warto pokazać najmłodszym?

Wielkopolska to jeden z piękniejszych i obfitujących w atrakcje regionów naszego kraju. Coś dla siebie znajdą tu osoby w każdym wieku, w tym także dzieci i ich rodzice. Wielkopolska oczaruje ich przepięknymi pod względem krajobrazowym zakątkami, pełnymi zabytków miastami i miasteczkami, a także typowo współczesnymi rozrywkami. Można śmiało powiedzieć, że jest to region dostosowany do potrzeb osób o różnych zainteresowaniach oraz preferencjach w zakresie spędzania wolnego czasu. W jakie miejsca na mapie Wielkopolski warto wyruszyć z dziećmi?

Wielkopolskie parki rozrywki. Idealny sposób na nudę!

Wielkopolska słynie z licznych, znajdujących się na jej terenie parków rozrywki. To obiekty, które warto odwiedzić całą rodziną, aby wyszaleć się, skorzystać z atrakcji oraz spędzić emocjonujący czas w swoim towarzystwie. Mieszkańcy Poznania mogą odwiedzić Termy Maltańskie. To największy i najbardziej rozbudowany obiekt rekreacyjno-sportowy w mieście, w którym można spędzić czas w wodnych klimatach. Na gości czeka tu m. in. aquapark z atrakcjami dla dzieci w każdym wieku, baseny sportowe, sauny, a także SPA.

W oddalonych od Poznania o ok. 30 km Pobiedziskach mieści się natomiast Skansen Miniatur Szlaku Piastowskiego. To miejsce, które z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom historii w każdym wieku. Na jego terenie znajduje się 35 miniaturowych budowli, które przedstawiają najważniejsze zabytki Szlaku Piastowskiego, w tym m. in. Rynek w Poznaniu, kościół św. Wojciecha i Pałac w Rogalinie.

Kontynuacją rodzinnego spotkania z historią może być wizyta w Wielkopolskim Parku Etnograficznym w Dziekanowicach. To miejsce, w którym można zapoznać się z historią dawnej wsi wielkopolskiej. Skansen mieści się nad brzegiem malowniczego jeziora Lednica, nad którym można wypocząć i nacieszyć się piękną pogodą, a także znaleźć w okolicy zakwaterowanie dla całej rodziny. W celu jego zarezerwowania warto skorzystać z największego polskiego portalu turystycznego z rezerwacjami online Nocowanie.pl.

Wielkopolskie atrakcje dla dużych i małych miłośników przyrody

Wielkopolski Park Narodowy to bez wątpienia jedna z największych przyrodniczych atrakcji regionu. To wyjątkowe miejsce, położone w samym sercu Wielkopolski. Park rozciąga się na obszarze Pojezierza Wielkopolskiego i Poznańskiego Przełomu Warty. Na jego terenie można podziwiać bardzo zróżnicowane krajobrazy - wzgórza morenowe, doliny, lasy oraz cenne zabytki architektoniczne. Na obszarze parku znajduje się m. in. kościół w Puszczykowie, dwory w Szreniawie i Trzebawiu, a także ruiny zamku na Jeziorze Góreckim.

W samym Poznaniu mieści się natomiast słynna na całą Polskę Palmiarnia Poznańska. To największa w naszym kraju ekspozycja egzotycznych roślin, a także jedna z najbardziej okazałych w skali europejskiej. W Palmiarni można podziwiać unikalną faunę i florę z różnych zakątków świata oraz cieszyć się zielenią, kiedy do wiosny pozostało jeszcze sporo czasu. Bliskie spotkania z naturą oferuje także Nowe ZOO w Poznaniu, którego wizytówką są przede wszystkim ptaki drapieżne oraz sowy.

Wielkopolskie atrakcje dla miłośników techniki

Wielkopolska to region, który można zwiedzać na różne sposoby. Jednym z nich może być przejażdżka koleją, jednak nie tą współczesną! Ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu z dziećmi może być bowiem wybranie się w podróż Średzką Koleją Powiatową. To wąskotorowa linia kolejowa, która funkcjonuje na 14-kilometrowym odcinku Środa Wielkopolska-Zaniemyśl. Podróż umilają konduktorzy ubrani w mundury z epoki, stylizowane bilety, a także parowe lokomotywy, które pozwalają przenieść się w czasie i wyobrazić sobie, jak wyglądało podróżowanie pociągiem na przełomie XIX i XX w.

Jeśli przejażdżka Średzką Koleją Powiatową pozostawiła po sobie pewien niedosyt, warto wybrać się do Mosiny. To właśnie w tej miejscowości można przejechać się Mosińską Koleją Drezynową. To bardzo ciekawa atrakcja Wielkopolskiego Parku Narodowego, która dostarcza wielu pozytywnych emocji. Przejażdżka drezyną pozwala aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu oraz podziwiać piękne widoki, których zdecydowanie nie brakuje w Wielkopolsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.03 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro